njofto
Advanced Poll
Kush jane fituesit e zgjedhjeve 2013
Partia Demokratike
PD + LSI + PDIU
Partia Socialiste
PS + AK + FRD
PS + LSI + AK + FRD
PS + AK + FRD + PDIU


View results
Version 2.08
 Kursi Ditor
USD / LEK 109.57
EUR / LEK 139.50
GBP / LEK 173.76
CHF / LEK 115.88
Ndryshimi i fundit: 16.11.2012
Pėr mė shumė

Interesat e Instrumenteve tė Bankės
Marre nga Banka e Shqipėrisė
1. HP Prezanton Fuqinė e tė Dhėnave tė Mėdha-2013-06-20 11:38:07  2.Dhoma e Tregtise seminar per inovacionin ne biznes-2013-06-06 16:20:02  3.LSI, kandidatet per zgjedhjet 2013-2013-05-06 22:28:43  4.Meta: Statusi, mundesi edhe ne pranvere-2013-01-07 20:29:12  5.PD: Akti i Bajrabes, i turpshem per Shqiperine-2013-01-07 20:29:57  6.Alexander Wittwer ambasadori i ri i Zvicres-2012-12-19 17:52:22  7.Me 6 dhjetor 2012, Dita e Ekselences -2012-12-05 14:10:13  8.Me 21 dhjetor 2012 jepen cmimet Vangjush Gambeta 2012-2012-12-19 17:36:07   
Lajmi i parë
Lajmet më të fundit

HP platforme te re te dhenash per kompanite

LAS VEGAS - 20 Qershor 2013 (alblink.com ) — Kompanite e kane me te lehte te qe gjejne te dhenat e tyre ne kohe reale tashme permes nje platforme te re qe ka nxjerre kompania HP. Burimet zyrtare bejne te diture se dhjete dite me pare u be zgjerimi i portofolit tė tė dhėnave tė mėdha, krijuar pėr t’i dhėnė mundėsinė kompanive tė depėrtojnė nė tė dhėnat e tyre dhe tė japin rezultate nė kohė-reale. Sipas kėrkimit tė kryer pėr llogari tė HP, afėrsisht 60% e kompanive tė mbikqyrura do tė shpėnzojnė tė paktėn 10% nga buxheti i dedikuar pėr tė dhėnat e mėdha gjatė kėtij viti. Gjithashtu, ata gjetėn se mė shumė se 1 nė 3 kompani kanė dėshtuar me inisiativėn e tyre pėr tė dhėnat e mėdha. "Portofoli i pėrmirėsuar i HP ofron

Artikujt mė tė lexuar »

  Lajmet e dites »

Politikė
Ekonomi
Biznes
Aktualitet
Reportazh
Dosier
Kosovė
Maqedoni
Rajon
Botė
Sociale
Kulturė
Kuriozitete
Gossip
Shendet
High-Tech
© Copyright: Alblink 2008