njofto
Advanced Poll
Kush jane fituesit e zgjedhjeve 2013
Partia Demokratike
PD + LSI + PDIU
Partia Socialiste
PS + AK + FRD
PS + LSI + AK + FRD
PS + AK + FRD + PDIU


View results
Version 2.08
 Kursi Ditor
USD / LEK 109.57
EUR / LEK 139.50
GBP / LEK 173.76
CHF / LEK 115.88
Ndryshimi i fundit: 16.11.2012
Pėr mė shumė

Interesat e Instrumenteve tė Bankės
Marre nga Banka e Shqipėrisė
Aktualitet

Kryeministri Berisha starton procesin e prodhimit tė letėrnjoftimit tė parė biometrik
TIRANE - Kryeministri Berisha mori pjesė sot nė ceremoninė e pėrurimit tė Qendrės sė Personalizimit tė Letėrnjoftimeve Biometrike dhe Pasaportave Elektronike, ku startoi procesin e prodhimit tė letėrnjoftimit tė parė biometrik, qė i korrespondon personit tė parė qė ka bėrė aplikimin pėr marrjen e kėtij dokumenti...
Me shume »

Qeveria ngre grup ndėrministror pėr transparencėn e asistences sociale
TIRANE 2 SHKURT 2009 - Kryeministri Berisha shpreh shqetėsimin pėr indiferencėn dhe burokracitė e qeverive lokale nė mbėshtetjen e kėtyre individėve dhe familjeve me vėshtirėsi tė papėrballueshme...
Me shume »

Kryeministri Berisha: Tani vetem prokurime elektronike
TIRANE – 2 SHKURT 2009 - Ky ėshtė standardi i luftės sė sigurt kundėr korrupsionit dhe interesi mė i mirė publik i Shqipėrisė...
Me shume »

Presidenti Topi ngushellon familjen per vdekjen e diplomatit Dilja
TIRANE – 2 SHKURT 2009 - Presidenti Topi dėrgon mesazh ngushėllimi pėr ndarjen nga jeta tė diplomatit Lublin Dilja....
Me shume »

Kryeparlamentarja Topalli prźt homologun suedez Westerberg
TIRANE – 2 SHKURT 2009 - Kryetarja e Kuvendit takon Kryetarin e Parlamentit tė Suedisė.Westerberg: “Shqipėria meriton tė jetė anėtare e BE-sė”...
Me shume »

Westerberg: Shqiperia ne BE, kur te permbushe kerkesat
TIRANE – 2 SHKURT 2009 - Deklaratė e pėrbashkėt pėr mediat e Kryetares sė Kuvendit dhe Kryetarit tė Parlamentit tė Suedisė Per Westerberg....
Me shume »

Akuzat per abuzime ne bregdet, reagon Olldashi
TIRANE – 1 SHKURT 2009 - Kryetari i partisė sė bashkisė shpėrndau sot nė shtypin e kontrolluar prej tij spekulimin e rradhės, kėtė herė nė lidhje me planin e zhvillimit tė bregdetit tė jugut. Ndaj jam sot perpara jush pėr tė sqaruar se...
Me shume »

Berisha, takim me drejtuesen e Bordit te Ti, Labelle
DAVOS - 1 SHKURT 2009 - Kryetarja e Bordit tė Transparency International Labelle shpreh vlerėsimet pozitive pėr sukseset e arritura nga Shqipėria nė luftėn kundėr korrupsionit...
Me shume »

Presidenti Klaus: Ēekia do tė mbėshtesė kėrkesėn per abetaresim ne BE te Shqipėrisė
DAVOS - 1 SHKURT 2009 - Presidenti ēek shprehu vlerėsimin e tij pėr arritjet e gjithanshme tė qeverisė shqiptare....
Me shume »

Sheshi “Iliria” ne Durres me projekt italian
DURRES – 31 JANAR 2009 - Projekti “Folding” i studios nga Roma fiton konkursin ndėrkombėtar pėr sheshin Iliria...
Me shume »

PS del kunder ndertimit te TEC-it e ne Porto Romano
DURRES – 31 JANAR 2009 - Deklarate per shtyp e Gėzim Agasit, sekretar i PS Durrės dhe Kėshilltar bashkiak...
Me shume »

Olldashi deklaron serish: Qeveria, e gatshme te beje Unazen e Madhe
TIRANE – 31 JANAR 2009 - Konferencė pėr shtyp e Ministrit Olldashi pėr Unazėn e Madhe tė Tiranės...
Me shume »

Kryeministri Berisha takon Sekretarin e Pėrgjithshėm tė OPEC, Abdalla El-Badri
DAVOS – 31 JANAR 2009 - Kryeministri Berisha zhvilloi sot nė Davos njė takim tė pėrzemėrt me Sekretarin e Pėrgjithshėm tė OPEC-ut, z. Abdalla El-Badri...
Me shume »

Berisha takime me lidere europiane ne Samitin e Davos
DAVOS – 31 JANAR 2009 - Liderėt e BE nė Davos: Vlerėsim reformave, mbėshtetje pėr aplikimin e statusit tė kandidatit dhe mirėkuptim pėr lėvizjen pa viza pėr qytetarėt shqiptarė...
Me shume »

Japoni ofron investime per rruget rurale te Shqiperise
DAVOS – 31 JANAR 2009 - Kryeministri Berisha takon Presidenten e Agjencisė Ndėrkombėtare pėr Bashkėpunim tė Japonisė, znj. Sadako Ogata...
Me shume »

Kreu i qeverise takim me drejtorin e OECD-se per qeverisjen e mire dhe antikorrupsionin
DAVOS – 31 JANAR 2009 - Kryeministri Berisha takon Drejtorin e Institutit pėr Qeverisje tė mirė dhe Luftėn Kundėr Korrupsionit tė OECD, Mark Peith...
Me shume »

Berisha fton Packard te investoje ne Shqiperi
DAVOS – 31 JANAR 2009 - Kryeministri Berisha takon nė Davos Zėvendėspresidentin e Helwet Packard, Don Grantham...
Me shume »

Kryeministri Berisha takon kėshilltaren speciale tė Presidentit Obama Valerie Jarret
DAVOS –30 JANAR 2009 - Gjatė punimeve tė Forumit Ekonomik Botėror tė Davosit, Kryeministri Berisha mori pjesė dje pasdite nė sesionin special me temė “Agjenda e re e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės”...
Me shume »

Ministri Oketa priti Admiralin Mark Fitzgerald
TIRANE – Ministri i Mbrojtjes z. Gazmend Oketa priti nė njė takim tė veēantė Komandantin e Komandės sė Bashkuar tė NATO-s, Napoli, Admiralin Mark Fitzgerald, i cili ndodhet nė vendin tonė pėr njė vizitė zyrtare...
Me shume »

Ministri i Mbrojtjes Gazmend Oketa – Vizitė zyrtare nė Kroaci
TIRANE – 30 JANAR 2009 - Me ftesė tė ministrit tė Mbrojtjes sė Kroacisė z.Branko Vukeliē, Ministri Shqitar i Mbrojtjes z.Gazmend Oketa zhvilloi njė vizitė dy ditore nė Kroaci...
Me shume »

Kryeministri i Suedisė mbeshtet integrimin e Shqipėrisė ne BE
DAVOS – 30 JANAR 2009 - Kryeministri Berisha, gjatė qėndrimit tė tij nė Davos, zhvilloi sot njė takim me Kryeministrin e Suedisė, zotin Fredrik Reinfeldt...
Me shume »

Kryeministri Berisha zhvillon takime tė rėndėsishme nė Davos
DAVOS – 30 JANAR 2009 - Gjatė vizitės nė Davos, Kryeministri Berisha ka zhvilluar takime tė rėndėsishme me personalitete, pjesėmarrėse nė Forum....
Me shume »

METE merr masa pėr sigurine nė tregun e naftės dhe tė gazit
TIRANE – 30 JANAR 2009 - Ministria e Ekonomisė, Tregtisė dhe Energjetikės ka marrė miratiminn e Kėshillit tė Ministrave pėr projektvendimin e paraqitur “Pėr Marrjen e Masave Emergjente pėr Pėrmirėsimin e Situatės sė Sigurisė si dhe tė Veprimtarive nė Instalimet dhe Impiantet qė Shėrbejnė pėr Depozitimin, Transportimin dhe Tregtimin e Naftės, Gazit dhe Nėnproduktet e tyre”...
Me shume »

Azerbajxhani mbėshtet Shqipėrinė pėr gazsjellėsin Trans-Adriatik
DAVOS – 30 JANAR 2009 - Gjatė vizitės nė Davos, Kryeministri Berisha pati njė takim edhe me Presidentin e Azerbajxhanit Ilham Aliyev...
Me shume »

Belgjika ratifikon Protokollin e Anėtarėsimit tė Shqipėrisė nė NATO
TIRANE – 30 JANAR 2009 - Ministria e Punėve tė Jashtme e Republikės sė Shqipėrisė pėrshėndet vendimin e datės 29 janar 2009, tė Dhomės sė Pėrfaqėsuesve tė Mbretėrisė sė Belgjikės, e cila pas Senatit belg, ka ratifikuar Protokollin e Anėtarėsimit tė Shqipėrisė nė NATO...
Me shume »

Zėvendėspresidenti i KE-sė mirėprit progresin e Shqipėrisė
DAVOS – 30 JANAR 2009 - Kryeministri Berisha zhvilloi sot, nė Davos, njė takim me Zėvendėspresidentin e Komisionit Europian dhe komisioner pėr Drejtėsinė dhe Sigurinė Jacques Barrot...
Me shume »

Ministri Nishani takim me prefektet per kartat e identitetit
TIRANE - 30 JANAR 2009 - Ministri i Brendshėm Z. Bujar Nishani zhvilloi njė takim me prefektėt e tė gjitha qarqeve tė vendit nė kuadėr tė pėrmirėsimit dhe nxitjes sė procesit tė pajisjes tė shtetasve shqiptarė me letėrnjoftime elektronike ...
Me shume »

Rikonstruksioni i Tirane-Durres nbyllet ne maj 2009
TIRANE - 30 JANAR 2009 - Ministri Olldashi inspekton ecurinė e punimeve nė Autostradėn Tiranė – Durrės...
Me shume »

Bashkia e Tiranės dhe SIFE prezantojnė projektin ambiental “Think Green”
TIRANE Rama: “Politikat e papėrgjegjshme po shkatėrrojnė mjedisin, ēdo individ rol specifik nė mbrojtjen e planetit”...
Me shume »

Privatizimi i INSIG –ut ishte transparent dhe i suksesshėm
TIRANE – 30 JANAR 2009 - Partia Socialiste dhe zyrtarė tė saj tė pėrfshirė nga ethet elektorale kanė nisur njė fushatė shpifjesh ndaj Ministrisė sė Financave dhe punės sė saj. Objekt i sulmit tė fundit ishte procesi i privatizimit tė INSIG –ut, i cili ėshtė nė fakt njė nga proceset mė transparente dhe mė tė suksesshme tė privatizimeve strategjike tė ndėrmarra nga autoritetet zyrtare shqiptare, nė njė kohė kur e gjithė bota ėshtė pėrfshirė nga kriza financiare...
Me shume »123456789101112131415
161718192021222324252627282930
313233343536373839404142434445
464748495051525354555657585960
616263646566676869707172737475
767778798081828384858687888990
919293949596979899100101102103104105
106107108109110111112113114115116117118119120
121122123124125126127128129130131132133134135
136137138139140141142143144145146147148
© Copyright: Alblink 2008